Ses yalıtımı nedir? Ses yalıtımı yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Ses yalıtımında kullanılan malzemeler nelerdir?

Ses yalıtımı sesin bulunduğu yerde kontrol altına alınıp dışarıya kaçışını engellenmesidir. Ses yalıtımı yapılırken ilk önce sesin kaynağı tespit edilmelidir. Sesin kaynağı tespit edildikten sonra uygun malzemeler tespit edilip kusursuz bir işçilikle ses yalıtımının tamamlanması gerekmektedir. Küçük bir hata yapılan bütün masrafların çöpe gitmesine sebep olabilir. Ses izolasyonu ile komşu duvar izolasyonu yağarak yan komşunuza giden veye yan komşunuzdan gelen sesleri kesebilirsiniz.

Ses izolasyonunda kullanılan başlıca malzemeler; Bondex-Süngerpan, EPDM Ağır Ses Bariyeri, Titreşim Takozları ve Yanmaz Akustik Süngerlerdir. Ses izolasyonunda en uygun malzemeyi seçmek için profesyonel keşif ekibimizden destek almanız gerekmektedir.

Ses Yalıtımının Yaygın Olduğu Sektörler

Doğru Ses Yalıtımı İçin Yapılması Gerekenler

En iyi ses izolasyonu uygulaması için yapılması gereken ilk konu, kullanılacak yalıtım malzemesini doğru tespit etmektir. Uygulamayı yaparken bir profesyonele danışmanız sizin için iyi olacaktır. Ses yalıtımında gözden kaçan bir detay ses kaçışlarına neden olabilir. Buda yapılan işin çöpe gitmesine neden olabilir.

Ses Yalıtımı Malzemeleri

SES YALITIMI VE AKUSTİK PROJELERİNİZ İÇİN BİZDEN FİYAT ALABİLİRSİNİZ...