Ses yalıtımı yapılırken zemin duvar ve tavanlara benzer uygulamalar yapılır. Ses izolasyonunda önemli kurallardan birisi de hava boşluğu bırakmaktır. Bu sayede ses kesimi daha verimli olacaktır. Ses yalıtımında kullanılan malzemelerin başında bondex süngerpan gelmektedir. Bariyerli bondex süngerpan uygulama kalitesini arttırmaktadır. Zeminlerde titreşim, darbe ve makine seslerini kesmek için titreşim takozları veya kauçuk malzeme kullanılması gerekmektedir.

Ses yalıtımı yaptırarak komşunuzdan gelene sesleri kesebilirsiniz. Rahat bir yaşam herkesin hakkıdır. Fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçin

Ortak Duvar Ses Yalıtımı

Komşu ortak duvarınızda yapacağınız ses izolasyonu ile yan daire veya odalar arası ses geçişini engelleyebilirsiniz. Çeşitli kalınlıklarda uygulamalar mevcuttur. Ses yalıtım şikayetinize göre uygun kalınlık belirlenip %90 a kadar ses yalıtımı sağlanabilir. Kullanılan malzemeler; Bondex süngerpan, PVC ağır ses bariyeri, EPDM ağır ses bariyeri, ses yalıtım bandı, ve taşyünü mineral plus kullanılabilir.

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin ses izolasyonu yaparken iki farklı yöntem vardır. ilki zemin yükselterek yapılan izolasyodur. Zemin yükseltilip ses yalıtım malzemeleri koyarak zemin kapatılır. Bu sayade alt kata giden sesler %90 oranında kesilebilir. İkincisi zemin yükseltmeden yapılan ses izolasyonudur. Burada parke sökülerek yalıtım malzemesi koyup tekrar parke kapatılır.

Tavan Ses Yalıtımı

Tavan ses izolasyonu yaparak üst kata giden sesleri kesebilirsiniz. Ortalama 15 cm kalınlığa sahiptir. Tavana ses yalıtım malzemesi koyularak asma tavan sistemi ile alçıpanla kapatılır. %90 ses yalıtımı sağlamak mümkündür. Üst kattan gelen sesleri de %50 oranında azaltmaktadır. Kullanılan malzemeler; Bondex süngerpan, PVC ağır ses bariyeri, EPDM ağır ses bariyeri, ses yalıtım bandı, ve taşyünü mineral plus kullanılabilir.