Sinemalarda ses yalıtımı ve akustik çok önemlidir. Ses yalıtımı yapılmazsa diğer sinema salonları ile arasında sesler birbirine karışacaktır. Ses yalıtımı işlemi yapıldıktan sonra içerideki yankıların kesilmesi gerekmektedir. Akustik panellerile hem şık bir görüntü hem de yankı kesici işlemi yapılabilir. Kumaş kaplı akustik paneller ortamdaki yankıları kesmektedir. Ev sineması yapılırken diğer odalara ses gitmemesi için ses yalıtımına daha fazla dikkat edilmesi gerekmektedir.

Stüdyolarda ses kaydı yaparken dışarıdan ses gelmemesi çok önemlidir. Kayıt mikrofonları hassas olacağı için bütün sesleri algılayacaktır. Ses izolasyonutamamlandıktan sonra sesleri fazla boğmadan akustik paneller ile akustik düzenlenmenin yapılması gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi ve fiyat teklifi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Stüdyo ve Sinema Ses Yalıtımı

Sinemalarda ses yalıtımı yaptırılması çok önemlidir. Sinemalarda dışarıya ses kaçışı, dışarıdakileri rahatsız edeceği gibi dışarıdan içeriye ses girişi olduğu takdirde film izleme keyfiniz azalacaktır. Stüdyolarda ses yalıtımı kayıt ve dublaj yapanlar için çok önemlidir. Mikrofonların dışarıdan gelen sesleri almaması gerekmektedir. Seslerin kalitesi için stüdyo ve sinemalarda ses yalıtımı yaptırılması çok önemlidir.

Sinema Ses Yalıtımı

Sinemalarda ses yalıtımı yapılırken kullanılan malzemeler; Bondex, Süngerpan, EPDM Ağır Ses Bariyeri, Taşyünü ve Ses Yalıtım Bandıdır. Ses yalıtım uygulaması yapılırken malzemelerin doğru uygulanması çok önemlidir. Son katman olarak akustik kumaş panel, delikli mdf veya heraklit ahşap yünü ve akustik karo halı tercih edilebilir. Sinemalarda duvar yalıtımı, zemin yalıtımı ve tavan yalıtımı yapılması yapılması gerekmektedir.

Stüdyo Ses Yalıtımı

Stüdyolarda ses yalıtımı yapılırken kayıt odası ve reji odası olarak ikiye ayrılabilir. Dublaj odasına ses yalıtımlı kapı ve ses yalıtımlı camkullanılmaktadır. Duvarlarda ses yalıtımı yapılarak ses kayıt kalitesi arttırılabilir. Akustik için genelde yanmaz akustik sünger kullanılmaktadır. Reji odasındaahşap difüzör ve kumaş panel kullanılmaktadır.