Stüdyo kayıt odalarında akustik uygulaması yanmaz akustik süngerler ile yapılabilir. Reji odasında ise daha çok dekoratif paneller kullanılmaktadır. Akustik difüzör kullanılarak hem şıklık hem de ses yansıması sağlanmaktadır. Ses yansıması ve ses emilimini aynı anda orantılı olarak ayarlanması gerekmektedir.

Stüdyolarda çoğunlukla ahşap akustik paneller kullanılmaktadır. Bütçe olarak akustik sünger fiyatları daha uygun olacağı için daha sık tercih edilmektedir.

Stüdyo & Kayıt Odası Akustik Düzenleme

Stüdyolarda ve kayıt odalarında akustik düzenleme farklı olarak yapılmatadır. Stüdyo akustiği ses, müzik dinlemek için ideal karışım olmalıdır. Kayıt odalarında biraz daha sağır ses olmalıdır.

Stüdyo Akustik Düzenleme

Stüdyolarda akustik düzenleme, ses kayıtlarını dinlerken sesin tok ve kaliteli çıkmasını sağlamaktadır. Bu da akustik ahşap difüzör, akustik ahşap panel, akustik bass trap, akustik bass küpü, yanmaz akustik sünger, antibakteriyel basotect süngerler ile sağlanmaktadır.

Ses Kayıt Odası Akustik

Ses kayıt odasında akustik yapılırken görsele çok fazla önem verilmemektedir. Ses kayıt odalarında yanmaz akustik sünger veya dekoratif akustik sünger kullanılmaktadır. Ses kaydı yaparken yalıtımın üzerine akustik malzeme koyulmalıdır.