Makine dairesi ses ve gürültünün çok yoğun olduğu yerlerdir. Burada sesleri kontrol altına almak önemlidir. Kullanılacak akustik süngerler ile ortamdaki yankı kesilecektir. Sesin dolaşım hızı azalacaktır. Akustik sünger uygulamasının altına ses yalıtımı yapıldığı takdirde hem ses kaçışları engellenecek hem de makine dairesinde yankı ve eko problemleri ortadan kalkacaktır.

Doğru bir makine dairesi ses izolasyonu yaptırarak çevreye verdiğiniz gürültü kirliliğinden kurtulabilirsiniz. Uygulama için bizden fiyat alın.

Jeneratör Makine Dairesi Ses Yalıtımı

Jeneratör ve makine dairelerinde çok yoğun sesler olmaktadır. Ses yalıtımı yaparken ilk önce duvar içerisine ses yalıtımı yapılması gerekmektedir. Sonrasında yanmaz akustik süngerler tercih edilebilir.

Jeneratör ve makine dairesi ses yalıtımında ilk tercih edilmesi gereken uygulama duvar içerisine süngerpan ve EPDM ses bariyeri ile ses yalıtımının tamamlanması ve ardından yanmaz akustik sünger ile duvarların yankı ve ekodan arındırılmasıdır.

Jeneratör ve makine dairesi yalıtımında tercih edilen 2. yöntem ise duvar arasına ses yalıtımı yapmadan bondex süngerpan, keçeli ağır ses bariyeri ve yanmaz akustik sünger uygulamasını direkt duvara uygulayarak yapılmaktadır. Maliyet olarak daha uygundur.