Konferans salonu ses yalıtımı ve akustik düzenlemesi çok önemlidir. Uygun malzeme yoğunluğu ve rengi seçilmelidir. Konuşmacının sesini tamamen boğmadan aynı zamanda salonun her yerine yankı olmadan gitmesi gerekmektedir.

Konferans salonu akustiği için akustik kumaş panel ve akustik mdf birlikte kullanılmaktadır. Hem ses emici hem de ses yansıtıcı olması gerekmektedir.

Konferans Salonu
Hacim Akustiği

Konferans salonu ses akustik düzenlemesi yapmak hem dinleyiciler için hem de konuşmacılar için önemlidir. Delikli MDF ve Akustik kumaş paneller yoğun olarak kullanılan malzemelerdir.

Konferans Salonu Ses Akustiği

Konferans salonu hacim akustiği yapılırken ses yansıtıcı ve ses emici paneller beraber kullanılmalıdır. Bu sayede konuşmacı kendisini yormadan tüm salona hitap edebilecekdir. Dinleyicilerde uzun konferanslara dahi girseler baş ağrısıyla karşılaşmayacaklardır.

Konferans Salonu Hacim Akustiği

Konferans salonlarında tavanlarda genelde ses yansıtıcı ve emici delikli MDF paneller veya sadece MDF paneller kullanılmaktadır. Duvarlarda kumaş kaplı akustik paneller kullanılmaktadır. Zeminde akustik karo halı veya akustik rulo halı kullanılmaktadır.