Çağrı merkezleri çok fazla kişinin çalıştığı ve sürekli telefon görüşmeleri olan yerlerdir. Çağrı merkezlerinde seslerin birbirine karışması yani uğultu çok normaldir. Çağrı merkezlerinde akustik masa seperatörü kullanılarak seslerin dağılması engellenebilir. Akustik tavan panelleri kullanarak dağılan sesin emilmesi sağlanabilir. Akustik halılar da ayak ve topuk seslerini kesecektir.

Çağrı merkezlerinde bu düzenlemeler yapılmazsa karşı taraftaki müşteriler sizlerin ne söylediğini anlamakta güçlük çekecektir. Bu da marka imajınızı kötü etkileyecektir. Çağrı merkezi projeniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı Merkezi
Ses Akustiği

Çağrı merkezlerinde akustik düzenleme yapılması hem çalışan hem de müşteri sağlığı açısından önemlidir. Bilinçli iş verenler çağrı merkezlerinde akustik düzenleme yaptırarak çalışma performansını arttırmaktadır.

Çağrı Merkezi Akustik Düzenleme

Çağrı merkezlerinde akustik düzenleme yapılırken masalarda akustik seperatör, tavanlarda yanmaz akustik sünger veya akustik kumaş panel, duvarlarda antibakteriyel basotect sünger veya kumaş panel, zeminde de akustik karo halı tercih edilmektedir. Bu sayede çağrı merkezinde yankı problemleri çözülmüş olacaktır.

Çağrı Merkezi Yankı Problemi

Çağrı merkezlerinde akustik uygulama yapıldıktan sonra çalışanların sesi birbirine karışmayacaktır. Bu sayede müşterilerde memnun kalcaktır ve çağrı merkezinde çalışan personelin çalışma performansı artacaktır. Çağrı merkezi akustik düzenlemesiyle ortadaki uğultu ve ses ekosundan kurtulabilirsiniz.