Açık ofisler günümüzde büyük işletmelerin tercih ettiği ofis düzenidir. Çalışma alanlarını birbirinden ayırmak için akustik paravanlar tercih edilmektedir. Akustik paravanlar hem bölücü hem de ses emici özelliktedir. Akustik paravanların yanında tavanlarda yüzer tavan panelleri veya baffle paneller tercih edilmektedir.

Duvarlarda akustik kumaş panel kullanılmaktadır. İnsan kalabalığının çok olduğu yerlerde akustik sünger çok tercih edilmemektedir. Kullanım ömrü açısından kumaş paneller daha iyidir aynı zamanda temizlenebilirler.

Ofislerde
Akustik Düzenleme

Ofislerde akustik düzenleme ortamdaki uğultuları gidermektedir. Bu sayede daha verimli ve daha sağlıklı bir çalışma ortamı sağlanmış olur.

Ofis Akustiği

Ofis akustiğinin yapılma amacı ortamdaki yankılardan ve uğultudan kurtulmaktır. Ses yankı probleminden kurtulmak için akustik paneller kullanılmalıdır. Bu sayede sesin çarpacağı yüzeyler azalacak ve sesin dolaşım hızı düşecektir. Bu sayede ortamdaki yankı problemi çözülecektir.

Ofis Akustiğinin Önemi

Ofis akustiği çalışan sağlığı açısından çok önemlidir. Çok sayıda çalışanın bulunduğu ofislerde insanlar farketmeselerde gürültü yani uğultu çok fazla olmaktadır. Bu da çalışma sağlığını olumsuz etkilemektedir. Ofis akustik düzenlemesi yapılan yerlerde daha verimli ve sakin çalışma ortamı bulunmakadır.