Akustik Düzenleme Nedir? Akustik Düzenleme Nerelerde Kullanılır? Akustikte Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Akustik düzenleme ses dalgalarının düz yüzeylere çarparak dağılmasını engellemek için kullanılır. Akustik paneller, akustik süngerler, dekoratif süngerler ortamdaki yankıyı kesmektedir. Yankı kesildiği zaman ortamdaki uğultu da gidecektir. Kalabalık çalışma ofislerinde seslerin birbirine karışmasını engellemek için tavanda akustik tavan paneli, masalarda akustik masa seperatörü, duvarlarda akustik kumaş panel, zeminde akustik halı kullanılmaktadır. Yanmaz akustik süngerler daha uygun fiyatlı malzemelerdir.

Ses kayıt ve dublaj odalarında mikrofon etrafına akustik seperatör uygulaması yapılarak pratik ve uygun maliyetli çözümler sağlayabilirsiniz.

Ofis, sinema salonu, çağrı merkezi jeneratör odası, kompresör makinesi, dublaş odası, ses kayıt odası, reji odası, ses akustiğinin kullanıldığı yerlerin başında gelmektedir.

Size en uygun akustik malzemeleri önerebilmemiz için bizimle iletişeme geçebilirsiniz. Kişiye özel projelendirme yaparak size fiyat teklifi sunabiliriz.

Akustik Düzenleme, Akustik Ses Yalıtımı, Akustik Kumaş Panel

Akustik düzenleme de kullanılan malzemelerin başında kumaş panel ve yanmaz akustik sünger gelmektedir. Şıklığın ön planda olması gerek yerlerde kumaş kaplı akustik paneller kullanılırken, görselin 2. planda olduğu yerlerde yanmaz akustik süngerler kullanılabilir. Toplantı salonu, çağrı merkezi, sinema salonu, konferans salonu, tiyatro salonu, açık ofisler ses akustiğine önem verilmesi gereken yerlerdir.

Akustik Düzenlemenin Yaygın Olduğu Sektörler

Akustik Paneller

SES YALITIMI VE AKUSTİK PROJELERİNİZ İÇİN BİZDEN FİYAT ALABİLİRSİNİZ...